Kurumsal

Hakkımızda

Zira Silah markasının temelleri 1943 yılında Konya'nın Üzümlü Kasabası'nda faaliyet gösteren küçük bir silah atölyesine kadar uzanıyor. Bu atölyede ilk olarak av tüfeği parçaları üreten Akdal Ailesi, ilerleyen yıllarda Türkiye'nin ilk otomatik ve pompalı tüfek üreticisi oluyor. Ülkemizde kurusıkı olarak tabir edilen ses ve gaz tabancalarının üretimiyle bir ilke daha imza atan Akdal Ailesi, bu segmentte bugüne kadar farklı model ve kaplamalarda 70’ten fazla modeli piyasaya sunmaya başarısı gösteriyor.Uzun yıllar boyunca başta ABD olmak üzere birçok ülke için değişik modelde av tüfekleri üreten Akdal Ailesi, yerli silah üreticilerine geleceğin silah imalat teknolojileri ve malzemeleri konusunda verdiği destekle yerli silah sanayinin gelişmesinde ciddi katkılar sağlıyor.

Bugün kurusıkı ve havalı silah sektörünün önde gelen markalarından biri olan Zira Silah San. Tic. Ltd. Şti. resmi kuruluş tarihi olan 2009'un nisan ayından bu yana bu ünvanla faaliyetlerini sürdürüyor. Üretim kalitesi ve çığır açan yenilikleriyle yerli silah sanayinin gelişmesinde önemli bir misyon üstlenen Zira Silah, bugün tam entegre tesislerde üretimini gerçekleştirdiği BLOW markasıyla gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı müşterilerine hizmet veriyor.

Kalitesi ve ürün seçenekleriyle bugün sadece yurtiçinde değil yurtdışında da tercih edilen Zira Silah, aralarında Almanya ve İtalya gibi silah sektöründe söz sahibi ülkelerin de bulunduğu 50'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

 

Vizyon - Misyon

>> Zira Silah, sadece yerel kurusıkı silah pazarında değil, global ölçekte alanının önde gelen markalarından biri olmaya devam etmeyi kendisine vizyon olarak belirlemiştir.

>> Çığır açan yenilik ve teknolojilerle global kurusıkı silah endüstrisine katkıda bulunmanın yanı sıra kurusıkı silahta yerel kullanımı teşvik etmek Zira Silah'ın misyonudur.

 

Üretim

Zira Silah, ürünlerin hammadde girişinden silah haline getirilmesine kadarki tüm proseslerini aynı tesiste gerçekleştirerek hem üretim süresini kısaltmakta hem de kalitenin dış etkenlere bağlı değişiminin önüne geçmektedir.

Zira Silah, kurusıkı ve havalı silahlarda sunduğu kalite standartlarını korumak amacıyla,ürünlerin analiz ve kontrollerini üretimin her aşamasında modern cihazlarla gerçekleştirmektedir. Üretimi tamamlanan ürünler son testleri yapıldıktan sonra sevke hazır hale getirilmektedir.

 

Ar-ge

Türkiye'nin ilk kuru sıkı silah markası Blow'ün üreticisi Zira Silah, yenilikçi ve gelişim odaklı yaklaşımıyla yerli ve global silah sanayinin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Global trend ve yenilikleri anlık olarak takip ederken gelişen teknolojilere de üretim sürecinde yer veren Zira Silah, geleceğin silah imalat teknolojileri ve hammaddeleri konusunda sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi sektörüyle paylaşıyor. Varolan standartları sorgulayıp yapılabileceklerin sınırlarını yeniden belirleyecek yenilikler için Ar-ge çalışmalarına ciddi bir kaynak ayıran Zira Silah, geliştirdiği ve gelişimine katkı sağladığı her yenilikle silah sanayine artı değer katıyor. Ürettiği tüm ürünlerde hammadde girişinden ürünlerin müşteriye sunumuna kadarki bütün prosesleri yerel ve uluslar arası standartlara göre yürüten Zira Silah, hata oranı minimuma indirilmiş bir üretim hedefliyor.